Holešovský parlament je zapojen do projektu Evropa 2030

OLYMPUS DIGITAL CAMERAVe dnech 29. 3. – 1. 4. 2014 jsme se zúčastnili projektu Evropa 2030. Setkání čtyř parlamentů dětí a mládeže se uskutečnilo v Turčianských Teplicích. Cílem projektu je poznat jak funguje Městský a Krajský úřad v ČR a SR, jaké jsou mezi nimi rozdíly a jaký je rozdíl mezi volbami do parlamentu. V městě Turčianské Teplice jsme pomocí ankety zjišťovali co se obyvatelům líbí/ nelíbí a co by chtěli zlepšit. Na základě výsledků ankety jsme sestavili otázky, které jsme později kladli primátorovi Turčianských Teplic. Jeden den jsme navštívili také krajské město Žilinu, kde jsme se setkali a besedovali se zástupcem župana panem Ing. Jozefem Štrbou.
Díky projektu jsme poznali nová místa, nové lidí a získali spoustu nových zkušeností. Bylo nám také umožněno poznat malebné lázeňské městečko, zajímavé lidi i nové zvyky. Na závěr tohoto projektu jsme byli lehce unaveni, avšak euforie z nově nabytých zážitků únavu překonala. Celý projekt byl velmi příjemný, naučný i zábavný. V průběhu tohoto projektu jsme se zároveň učili slovenský jazyk, nebo si jej spíše jen zdokonalovali. Po čtyřech dnech Češi i Slováci mluvili zvláštně zkombinovanou českoslovenštinou.

Těšíme se na pokračování projektu. Naše další setkání se bude konat v květnu, tentokrát v Holešově. Věříme, že i my budeme dobrými hostiteli a společně u nás prožijeme spoustu zajímavého.

*Karolína Vaclachová, Monika Krejčí, Radka Kydalová, Břeťa Kydala* .>

Vložit komentář

Musíte být Přihlášen(a) pro psaní komentářů.